Про адмінвідповідальність та перевірки у сфері цінних паперів

18 грудня 2013 19
НКЦПФР відповіла на окремі проблемні питання щодо адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням вимог законодавства на ринку цінних паперів

НКЦПФР (далі — Комісія) відповіла на окремі проблемні питання щодо адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням вимог законодавства на ринку цінних паперів.

Зокрема, Комісія повідомила, що від її імені розглядати справи про адмінправопорушення і накладати адмінстягнення мають право голова Комісії, члени Комісії та уповноважені Комісією посадові особи.

І за результатами такого розгляду може бути застосована тільки санкція у вигляді штрафу. Оскільки статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП), які встановлюють адмінвідповідальність за порушення вимог законодавства про цінні папери, прямо передбачено, що за такі порушення застосовується санкція у вигляді штрафу.

Що ж до можливості звільнення від адмінвідповідальності за правопорушення у зв’язку з його малозначністю, то Комісія зауважила, що в КпАП відсутня така підстава для звільнення від адмінвідповідальності. Законодавством передбачено лише право органу (посадової особи) прийняти відповідне рішення та обмежитись усним зауваженням.

Вичерпний перелік обставин, за наявності яких провадження у справі про адмінправопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, передбачений статтею 247 КпАП. І серед них відсутня така обставина для закриття, як малозначність вчиненого адмінправопорушення.

Тому посадова особа, що розглядає справу про адмінправопорушення, може призначити тільки те адміністративне стягнення, яке міститься в тій чи іншій статті законодавчого акта і яке встановлює відповідальність за конкретне адміністративне правопорушення.

Разом з тим, адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Пояснюється це тим, що справи про адмінправопорушення стосовно однієї й тієї ж особи вирішують, як правило, різні посадові особи, яким надано повноваження розглядати такі справи.

Окремо Комісія розглянула питання перевірок (планових і позапланових) дотримання емітентом у своїй діяльності вимог законодавства про цінні папери.

Так, Комісія може перевіряти суб’єктів перевірки за будь-який період діяльності професійних учасників ринку цінних паперів, але з урахуванням повноважень, визначених законом.

Крім того, з 01.01.2013 Комісія отримала право самостійно або спільно з іншими відповідними органами перевіряти стан дотримання юрособами ліцензійних умов провадження певних видів професійної діяльності на фондовому ринку. І така перевірка може бути проведена не більше ніж протягом трьох років з дня закінчення дії (анулювання) зазначеної ліцензії.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Ці пінгвіни знають всі новини )


Адже вони вже підписалися на безплатну розсилку.
Зареєструйтеся зараз і отримуйте щодня Ранкові новини Головбуха на Ваш e-mail!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні