text
Головбух

Оподатковуємо ПДФО інвестиційний прибуток

  • 19 грудня 2013
  • 28

Міндоходів надало роз’яснення щодо оподаткування ПДФО операції з повернення фізичній особі коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав

Міндоходів надало роз’яснення щодо оподаткування ПДФО операції з повернення фізичній особі коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав.

З метою оподаткування така операція прирівнюється до продажу інвестиційного активу.

Юридична особа — емітент корпоративних прав виступає податковим агентом лише в частині відображення в податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «112» операції з повернення коштів або майна (майнових прав) фізичній особі, попередньо внесених ним до статутного капіталу.

При цьому фізична особа має самостійно визначити фінансовий результат операцій з інвестиційними активами з урахуванням вимог пункту 170.2 Податкового кодексу України.

Позитивне значення (інвестиційний прибуток) включається до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи та відображається в податковій декларації про майновий стан і доходи. Декларація подається фізичною особою до 1 травня року, наступного за звітним.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!