text
Головбух

Робоча ситуація дня: Оподаткування процентів за позику, надану Кіпрською компанією

  • 19 грудня 2013
  • 35

Підприємство сплачує проценти за позику Кіпрській компанії. Як оподатковувати таку виплату у зв’язку з прийнятою Конвенцією між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування?

Підприємство сплачує проценти за позику Кіпрській компанії. Як оподатковувати таку виплату у зв’язку з прийнятою Конвенцією між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування?

Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи (далі — Конвенція) підписана 08.11.2012, ратифікована Законом України від 04.07.2013 № 412-VII та буде застосовуватись з 01.01.2014.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Оподаткування процентів передбачено статтею 11 Конвенції.

Визначення «проценти» у випадку використання в цій статті означає дохід від боргових вимог будь-якого виду, незалежно від іпотечного забезпечення і володіння правом на участь у прибутках боржника. Зокрема, дохід від урядових цінних паперів і дохід від облігацій чи боргових зобов’язань, у тому числі премії та винагороди, що сплачуються стосовно таких цінних паперів, облігацій та боргових зобов’язань.

Але якщо особа — фактичний власник процентів є резидентом іншої Договірної Держави, то податок, що стягується з боргових зобов’язань нерезиденту — власнику процентів, не повинен перевищувати 2% від загальної суми процентів (п. 2 ст. 11 Конвенції).

Підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження в Україні є подання нерезидентом довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України (п. 103.4 Податкового кодексу України; ПК).

Якщо нерезидент у зазначеному порядку не підтвердить свій статус резидента Кіпру, підприємство зобов’язане утримувати із суми доходу нерезидента податок за ставкою 15% за рахунок нерезидента (п. 160.2 ПК).

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл