Робоча ситуація дня: Коригування ПДВ без розрахунку коригування

15 грудня 2015 80
На підставі договору підряду замовник перерахував аванс підряднику. Через деякий час, коли кошти вже були використані для купівлі матеріалів та обладнання, замовник повідомив про призупинення робіт. У зв’язку з неможливістю повернення авансу сторони досягли згоди щодо поставки закуплених підрядником матеріалів та обладнання замовнику, про що уклали відповідний договір поставки. Крім того, було укладено договір про зарахування зустрічних однорідних вимог. Як з метою оподаткування ПДВ оформити ці операції? Чи може підрядник скласти розрахунок коригування?

ПРОБЛЕМА

На підставі договору підряду замовник перерахував аванс підряднику. Через деякий час, коли кошти вже були використані для купівлі матеріалів та обладнання, замовник повідомив про призупинення робіт. У зв’язку з неможливістю повернення авансу сторони досягли згоди щодо поставки закуплених підрядником матеріалів та обладнання замовнику, про що уклали відповідний договір поставки. Крім того, було укладено договір про зарахування зустрічних однорідних вимог. Як з метою оподаткування ПДВ оформити ці операції? Чи може підрядник скласти розрахунок коригування?

РІШЕННЯ

Операція з перерахування авансу за договором підряду є першою подією з огляду на вимоги пунктів 187.1 та 198.2 Податкового кодексу України.

На дату отримання авансу підрядник мав скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. На підставі цієї податкової накладної суму ПДВ за отриманим авансом підрядник включив до податкових зобов’язань, а замовник, відповідно, до податкового кредиту.

Статтями 620 та 666 Цивільного кодексу України (ЦК) визначено, що якщо умови договору купівлі-продажу не виконані, покупець вправі вимагати передачі проданої речі або відмовитися від виконання договору і вимагати відшкодування збитків.

Водночас відповідно до статті 601 ЦК зобов’язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких настав, а також вимог, строк виконання яких не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги. Для цього не обов’язково укладати договір.

Детальніше читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль