text
Головбух

Роздрібна торгівля за новими правилами

  • 26 грудня 2013
  • 20

Внесено зміни до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.1996 № 854

Внесено зміни до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.1996 № 854.

Зокрема, доповнено норму, відповідно до якої працівники суб’єкта господарської діяльності, які безпосередньо здійснюють зберігання та продаж алкогольних напоїв, повинні серед іншого ще й знати вимоги законодавства щодо обмеження продажу алкогольних напоїв.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Крім цього, змінами для суб’єктів господарювання введено обов’язок забезпечити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари відповідно до законодавства. Також відкориговано норму, згідно з якою підприємців зобов’язали забезпечити відповідно до законодавства надання споживачам необхідної, доступної та достовірної і своєчасної інформації про товари, а також на вимогу споживачів — інформації про сертифікацію продукції, документи про її якість, безпеку та ціну.

Суб’єкт господарювання повинен забезпечити і наявність на видному та доступному для споживачів місці куточка, у якому розміщуються інформація про найменування власника торговельного об’єкта, місцезнаходження та номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів, витяги із Закону України «Про захист прав споживачів», цих Правил, книга відгуків та пропозицій, а у випадках, передбачених законом, копії відповідних дозвільних документів.

Уточнено, що зручний для населення режим роботи спеціалізованих магазинів, спеціалізованих відділів, секцій інших форм власності, крім комунальної, встановлюватимуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад за погодженням із власником цього об’єкта.

У новій редакції викладено й перелік місць, де роздрібна торгівля алкогольними напоями забороняється.

Встановлено, що зберігання алкогольних напоїв має здійснюватися в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання, які відповідають вимогам нормативно-правових актів з питань охорони праці, здоров’я та навколишнього природного середовища, протипожежної безпеки, а також санітарних норм і правил. При цьому визначено, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають вносити до Єдиного державного реєстру місць зберігання тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл