text
Головбух

Роз’яснення до Типового порядку обробки персональних даних

 • 30 грудня 2013
 • 24

Згода суб’єкта персональних даних — добровільне волевиявлення фізичної особи щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій чи електронній формі

1. Згода суб’єкта персональних даних — добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій чи електронній формі.

2. Під інформованою згодою на обробку персональних даних варто розуміти добровільне, компетентне прийняття особою рішення про обробку її персональних даних, яке ґрунтується на одержанні нею повної, об’єктивної і всебічної інформації стосовно майбутньої обробки персональних даних.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

3. Для того, щоб зробити свідомий вибір – давати чи не давати згоду на обробку персональних даних — особа до надання згоди повинна мати відповіді на такі питання:

 • Хто оброблятиме її персональні дані? (назва володільця персональних даних, його адреса, контактні телефони, тощо)
 • З якою метою оброблятимуться персональні дані? (Мета має бути сформульована чітко та зрозуміло)
 • Які персональні дані будуть оброблятися? (Конкретний вичерпний перелік персональних даних особи, який планується обробляти)
 • Які дії з персональними даними передбачатиме їх обробка? (збір, зберігання, передача, оприлюднення, знеособлення тощо)
 • Хто є розпорядником персональних даних? Які права і повноваження розпорядника щодо обробки персональних даних?
 • Кому можуть бути передані персональні дані? З якою метою? На яких підставах?
 • Сільки часу персональні дані будуть зберігатися у володільця?
 • На яких умовах особа може відкликати згоду на обробку персональних даних та які наслідки такої дії?
 • Інші права, визначені статтею 8 Закону «Про захист персональних даних».

4. Зазначена інформація повинна надаватися володільцем в повному обсязі, в простій та зрозумілій формі до надання суб’єктом персональних даних згоди на обробку своїх персональних даних.

5. Згода на обробку персональних даних має бути свідомим рішенням особи, яке вона приймає добровільно, без примусу і погроз.

6. Особа, яка є суб'єктом персональних даних, лише сама може змінити свої персональні дані. Зокрема, лише сама особа може ініціювати процес зміни імені, прізвища, адреси проживання  тощо. Жоден володілець чи розпорядник персональних даних не може впливати на персональні дані особи чи змінювати їх на власний розсуд.

7. Особа, яка надала згоду на обробку своїх персональних даних, може здійснювати контроль за процесом їх обробки.

8. З цією метою особа може з розумною періодичністю звертатися до володільця, який здійснює таку обробку, та отримувати вказану в п. 3 інформацію.

9. Всі персональні дані про особу, які обробляються володільцем, повинні відповідати дійсності. В разі виявлення будь-яких неточностей особа, чиї персональні дані обробляються, має право звернутися з вимогою внести відповідні зміни до її персональних даних або звернутися зі скаргою до Уповноваженого чи до суду.

10. Крім цього, особа може в будь-який момент відкликати згоду на обробку своїх персональних даних. В такому випадку володілець повинен припинити обробку, тобто знищити або видалити персональні дані особи, яка відкликала свою згоду.

Форма надання суб’єктом згоди на оброку персональних даних

11. Законом України «Про захист персональних даних» не визначено форму надання згоди на обробку персональних даних. Це може бути окремий документ, який підписує суб’єкт персональних даних, чи відповідне позначення в електронному вигляді, одна з умов договору, або це може бути будь-яка інша форма, яка дасть змогу зробити висновок про її надання (написання заяви, заповнення анкети тощо). В будь-якому випадку володілець, отримуючи таку згоду, повинен мати можливість в подальшому надати (на вимогу особи/суду/Уповноваженого) переконливі докази того, що особа дійсно добровільно її надала, а також що перед цим їй було надано вказану вище інформацію.

12. Приклад згоди на обробку персональних даних (даний приклад не є обов’язковим, а лише зразком, одним з можливих варіантів того, який вигляд може носити письмова згода):

Згода на обробку персональних даних

Я _____(П.І.Б)__________________________________________________ ,

що мешкає за адресою  ___________________________________________

документ, що посвідчує особу______________________________________ ,

даю згоду на обробку персональних даних ___(назва володільця персональних даних)______________________ на таких умовах:

1. Персональні дані оброблятимуться з метою ___________________________

______________________________________________________________ .

2. Володільцем оброблятимуться такі персональні дані:

 ______________________

_______________________

_______________________

3. Розпорядником персональних даних є _______(назва та адреса розпорядникаперсональних даних)___________________ .

4. Володілець/розпорядник здійснюватиме з персональними даними такі дії:

__________________________________________________________

5. Персональні дані передаватимуться ____(назва та адреса третьої особи) з метою ____________________________________________________ .

Згода дається на термін, необхідний для досягнення мети зазначеної в п.1 і може бути відкликана за заявою, направленою володільцю персональних даних.

(підпис)_______________                                            (дата)________________

Окремі питання, на які слід звернути увагу володільців при здійсненні обробки персональних даних на підставі згоди особи

13. Слід наголосити, що згода на обробку персональних даних також повинна бути пропорційною меті обробки.

14. Неприпустимим є отримання згоди особи на обробку непропорційно великої кількості її персональних даних. Тому, навіть якщо особа надала згоду на обробку персональних даних, частина з яких по своїй суті не потрібна для досягнення поставленої мети обробки, така обробка розглядатиметься як непропорційна та становитиме порушення законодавства про захист персональних даних.

15. Також не можна обумовлювати реалізацію законодавчо встановлених прав наданням особою згоди на обробку її персональних даних.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл