text
Головбух

За внесення неправдивих відомостей в документи про держреєстрацію каратимуть серйозніше

  • 30 грудня 2013
  • 40

Внесено зміни до низки законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання діяльності юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців

Внесено зміни до низки законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання діяльності юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. Серед них: Кодекс України про адміністративні правопорушення, Господарський процесуальний кодекс України, Кримінальний кодекс України, Господарський кодекс України, Цивільний кодекс України, закони «Про господарські товариства», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» тощо.

Зокрема, Кримінальний кодекс доповнено статтями 2051 та 2062, які запроваджують кримінальну відповідальність за:

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?
  • підроблення документів, що подаються для проведення держреєстрації юрособи та підприємців, внесення в такі документи завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання документів, що містять завідомо неправдиві відомості, державному реєстратору (штраф від 500 до 1000 нмдг або арешт на строк від 3 до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років);
  • протиправне заволодіння майном підприємства, у т. ч. частками, акціями, паями його засновників, учасників, акціонерів, членів, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених або викрадених документів, печаток, штампів підприємства (виправні роботи на строк до 2 років або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років).

У Господарському процесуальному кодексі уточнено норми щодо підсудності деяких категорій справ. Так, справи у спорах між юрособою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у т. ч. учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юрособи, пов’язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням такої особи, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням юрособи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. Причому в справах щодо майна господарських організацій, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, господарський суд обов’язково залучає орган державної влади.

Крім цього, врегульовано питання щодо:

  • створення, повноважень та діяльності ліквідаційної комісії та порядку проведення ліквідації юрособи;
  • процедури проведення скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи на підставі судового рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;
  • проведення державної реєстрації фізичних осіб — підприємців (в т. ч. іноземних громадян) та ін.

Закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл