text
Головбух

Як отримати статус платника ПДВ з позитивною історією

  • 9 січня 2014
  • 12

Міндоходів розробило Методичні рекомендації щодо застосування постанови КМУ від 25.01.2012 № 73 «Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію»

Міндоходів розробило Методичні рекомендації щодо застосування постанови КМУ від 25.01.2012 № 73 «Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію» (далі — Постанова № 73).

Самі критерії оцінки платника з позитивною податковою історією побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Так, відповідно до Постанови № 73 платники ПДВ вважаються такими, що мають позитивну податкову історію, якщо вони протягом попередніх 36 послідовних місяців відповідають таким критеріям, як:

1. Відсутність рішення податкового органу про анулювання реєстрації платника ПДВ.

2. Своєчасність подання платником ПДВ звітності з ПДВ.

3. Відповідність платника ПДВ критеріям, установленим пунктом 200.19 Податкового кодексу України (ПК) — у разі подання податкової декларації та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, відображеної у такій декларації.

При цьому, оскільки розрахунок на відповідність критеріям, установленим пунктом 200.19 ПК, здійснюється лише за умови декларування суми бюджетного відшкодування в рядку 23.1 податкової декларації з ПДВ, то платник податку вважається таким, що має позитивну податкову історію, не лише при декларуванні суми бюджетного відшкодування на поточний рахунок платника у банку в кожному з 36 попередніх послідовних місяців, а й за умови, якщо він хоча б в одному чи в декількох із 36 попередніх послідовних місяців здійснював декларування інших показників декларації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах