Робоча ситуація дня: Порядок ведення діяльності підприємця — єдиноподатника

9 січня 2014 15
Підприємець — єдиноподатник третьої групи здійснює торгівлю за місцем реєстрації. Також планує орендувати склад та здійснювати комісійну роздрібну торгівлю запчастинами для автомобілів через найману особу в іншому місті. У якій податковій інспекції підприємець повинен зареєструвати Книгу обліку доходів і витрат? Скільки книг потрібно зареєструвати? Чи потрібно застосовувати РРО при готівкових розрахунках?

Підприємець — єдиноподатник третьої групи здійснює торгівлю за місцем реєстрації. Також планує орендувати склад та здійснювати комісійну роздрібну торгівлю запчастинами для автомобілів через найману особу в іншому місті. У якій податковій інспекції підприємець повинен зареєструвати Книгу обліку доходів і витрат? Скільки книг потрібно зареєструвати? Чи потрібно застосовувати РРО при готівкових розрахунках?

Підпунктами 296.1.1 та 296.1.2 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що платники єдиного податку 3 групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів, а ті, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені Мінфіном.

Форми книг та порядок ведення затверджено наказом Мінфіну від 15.12.2011 № 1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» (далі — Порядок № 1637). Згідно з Порядком № 1637 прошнурована та пронумерована Книга обліку доходів і витрат безоплатно реєструється в податковому органі за основним місцем обліку платника податку.

При цьому ПК та Порядок № 1637 не містять вимог щодо ведення Книги обліку доходів і витрат по кожній торговельній точці чи кожним найманим працівником. Отже, підприємець повинен зареєструвати Книги обліку доходів і витрат лише на себе у податковій інспекції за своїм місцем реєстрації.

Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок, РРО та розрахункові книжки не застосовуються.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль