text
Головбух

Як банки планують запобігти несанкціонованому доступу до рахунків клієнтів

  • 10 січня 2014
  • 20

Національний банк України ще наприкінці минулого року порекомендував банкам змінити правила проведення платежів за допомогою банківських карт

Національний банк України ще наприкінці минулого року порекомендував банкам змінити правила проведення платежів за допомогою банківських карт. А саме: банкам слід запропонувати своїм клієнтам підписати нову редакцію договору про користування системою дистанційного обслуговування, доповнивши їх умовами, зокрема, щодо:

  • здійснення обов’язкової автентифікації клієнта під час надання доступу до системи дистанційного обслуговування, у т. ч. пропонується визначити випадки, коли обов’язковим є застосування автентифікації, відмінної від простої автентифікації за паролем;
  • максимального розміру однієї трансакції, яка може здійснюватися без додаткового підтвердження платежу клієнтом;
  • обов’язкового дотримання правил використання та належного зберігання носіїв ключової інформації (з включенням цих правил як додатка до договору);
  • права банку на виконання періодичних перевірок щодо дотримання клієнтом вимог захисту інформації на робочих місцях системи дистанційного обслуговування та зберігання носіїв ключової інформації тощо.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Крім цього, НБУ вкотре звернув увагу банків на необхідність проведення роз’яснювальної роботи з клієнтами стосовно дотримання ними вимог із захисту інформації при здійсненні переказу коштів з використанням СДО.

На думку НБУ, відповідні організаційні заходи дозволять мінімізувати ризики несанкціонованого доступу до рахунків клієнтів та забезпечать належний рівень безпеки при здійсненні переказу коштів за допомогою системи інтернет-банкінгу. Особливо це стосується підприємців і бухгалтерів компаній, які використовують систему «Клієнт-Банк».

Разом з тим, нові договори можуть розширити можливості банків з повернення клієнтських грошей, викрадених у їх власників шахраями. Адже на практиці потерпілим повертають викрадене з карток тільки після спеціального розслідування, яке може тривати від 30 днів до 2-6 місяців (залежно від банку).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл