Суми ПДВ, сплачені при поверненні товару в Україну в режимі реімпорту, не включаються до податкового кредиту

10 січня 2014 23
Позовні вимоги підприємства про визнання недійсними податкових консультацій з питання правомірності включення до податкового кредиту сум ПДВ, які були сплачені при поверненні товару на митну територію України в режимі реімпорту, визнані безпідставними

На думку суду апеляційної інстанції, безпідставними є позовні вимоги підприємства про визнання недійсними податкових консультацій з питання правомірності включення до податкового кредиту сум ПДВ, які були сплачені при поверненні товару на митну територію України в режимі реімпорту.

Як було встановлено судами, згідно з експортними контрактами, укладеними з юрособою–нерезидентом, підприємство здійснило поставку товару за кордон залізничним транспортом. Але у зв’язку з поставкою товару неналежної якості, частину товару, що містила підкарантинні об’єкти, було повернуто на митну територію України та поміщено в режим реімпорту. При поверненні товару на митну територію України підприємством було сплачено ПДВ у розмірі 20% від вартості товару, вказаної в митній декларації на повернення товару, про що свідчать відповідні митні декларації та платіжні доручення.

Тому підприємство і попросило податківців надати податкову консультацію, зокрема, з питання: чи має право компанія включити суму ПДВ, сплаченого при поверненні товару на митну територію України до податкового кредиту за відповідний податковий період? На що податківці відповіли: підприємство не має права на віднесення сплачених при реімпорті сум ПДВ до податкового кредиту при поверненні товару на митну територію України. Свою позицію податковий орган обгрунтовував тим, що відповідно до норм Податкового кодексу України поняття «імпорт» та «реімпорт» у розділі V «Податок на додану вартість» тотожні, тому застосовуються під терміном «імпорт».

Суди погодились з таким висновком контролюючого органу, керуючись ще й тим, що оскільки повернення товару в режимі «реімпорту» згідно з абзацом 3 частини 2 статті 78 Митного кодексу України не є придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, то відповідно у платника податків відсутнє право на включення таких сум ПДВ до податкового кредиту.

Крім цього, суд зауважив, що податкові консультації за своїм змістом не створюють і не припиняють права чи обов’язки особи, а є лише допомогою контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону. Жодних управлінських висновків оскаржувана податкова консультація не містить, вчинити будь-які обов’язкові дії позивачу вона не приписує, та відповідно не порушує права, свободи та інтереси осіб у сфері публічно-правових відносин.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль