Робоча ситуація дня. Перевищення доходу єдиноподатником: коли переходити на загальну систему

16 грудня 2015 42
Підприємство є платником єдиного податку третьої групи. Станом на 20.11.2015 перевищено ліміт в 20 млн. грн. Протягом наступних п’яти днів оборот збільшився ще на 5 млн. грн. З якого періоду підприємство повинно застосовувати загальну систему оподаткування (застосовувати ставку 20%)? Як бути із залишками товарів на складі при переході на загальну систему?

ПРОБЛЕМА

Підприємство є платником єдиного податку третьої групи. Станом на 20.11.2015 перевищено ліміт в 20 млн. грн. Протягом наступних п’яти днів оборот збільшився ще на 5 млн. грн. З якого періоду підприємство повинно застосовувати загальну систему оподаткування (застосовувати ставку 20%)? Як бути із залишками товарів на складі при переході на загальну систему?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 3 пункту 291.4 Податкового кодексу України (ПК) застосовувати спрощену систему оподаткування можуть юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн.

Доходом для юридичної особи — платника єдиного податку є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПК. Тож саме сума доходу (а не обороту) має враховуватись при визначенні права перебування на спрощеній системі оподаткування.

Коли платники єдиного податку третьої групи мають перейти на загальну систему оподаткування у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу, дізнавайтесь в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль