text
Головбух

Звіт з податку на нерухоме майно юридичні особи — власники житлової нерухомості подають до 20 лютого 2014 року

  • 11 січня 2014
  • 16

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є, зокрема, юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості

ДПІ у м. Рівному нагадує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є, зокрема, юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток, що перебувають у власності юридичних осіб, яка обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Так, для юридичних осіб встановлено такі розміри ставок податку:

а) 1 відсоток  для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 2,7 відсотка  для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Платники податку  юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 25.12.2012  № 1408, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Якщо протягом року з’явиться новий (нововідведений) об'єкт житлової нерухомості, декларацію слід буде подати протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичні особи сплачують авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, за місцем розташування об'єкта оподаткування.

Інформацію з питань оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки можна отримати на веб–порталі Міністерства доходів і зборів України у рубриці «Податки. Збори. Платежі» або в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у м. Рівному.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах