text
Головбух

Уряд і Нацбанк розпланували, як протидіяти відмиванню доходів у 2014 році

  • 11 січня 2014
  • 20

Затверджено план заходів на 2014 рік із запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму

Затверджено план заходів на 2014 рік із запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

Документом визначено основні заходи законодавчого, організаційного та інституційного характеру, спрямовані на запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Серед них:

  • робота з виявлення фактів приховування чи маскування незаконного походження доходів, визначення джерел їх походження, місцезнаходження і переміщення, напрямів використання (зокрема, для провадження підприємницької, інвестиційної, іншої господарської або благодійної діяльності, здійснення розрахункових і кредитних операцій), а також з пошуку, арешту та конфіскації таких доходів;
  • у ЗЕД запобігання незаконному перерахуванню коштів за кордон, що здійснюється фізособами та суб’єктами господарювання через офшорні зони, у т. ч. з використанням «компаній-оболонок», проведення перевірок наявності реєстрації та діяльності іноземних контрагентів шляхом обміну інформацією з відповідними органами іноземних держав, використання міжнародних баз даних;
  • виявлення та припинення протиправної діяльності «конвертаційних центрів» та підприємств з ознаками фіктивності, задіяних у легалізації (відмиванні) доходів, та фактів незаконної торгівлі підакцизними товарами, дисками для лазерних систем зчитування, зайняття гральним бізнесом тощо.

Здійснюватимуть зазначені заходи протягом року, зокрема, Міндоходів, МВС, СБУ та ін.

Щоквартально до 10 числа наступного місяця відповідні контролюючі органи звітуватимуть Держфінмоніторингу про виконання покладених на них заходів. Держфінмоніторинг, у свою чергу, узагальнюватиме отриману від міністерств та відомств інформацію для подання щокварталу до 25 числа наступного місяця звіту КМУ і НБУ.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах