text
Головбух

До уваги страхувальників: за консультаціями з питань відомостей про застрахованих осіб можна звертатися до органів Пенсійного фонду

  • 15 січня 2014
  • 22

Процедура адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 1 жовтня 2013 року покладена на Міністерство доходів і зборів України

У зв’язку з набранням чинності закону України від 04.07.2013 № 404-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» № 406-VII процедура адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 1 жовтня 2013 року покладена на Міністерство доходів і зборів України.

Тобто, з 01.10.2013 Міністерство доходів і зборів України розпочало прийом та обробку звітів про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

При формуванні вищезгаданої звітності страхувальники повинні керуватися вимогами Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 09.09.2013 № 454, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 № 1628/24160 (далі  Порядок).

Згідно зі статтею 13-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 Пенсійний фонд має право надавати консультації з питань відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру, та ведення цього реєстру.

Тому, у випадку виникнення у страхувальників питань щодо заповнення таблиць 5-9 додатку 4, всіх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування рекомендуємо звертатися до територіального органу Пенсійного фонду за місцем розташування страхувальника (до Фонду за фактичною юридичною адресою роботодавця).

Нагадуємо страхувальникам, що згідно з пунктом 2.10 Порядку звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. Звіт складений з порушенням вимог цього Порядку, у тому числі без обов’язкових реквізитів, передбачених пунктом 2.8 цього розділу, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається звітом, і вважається таким, що не подавався.

Особливу увагу слід приділити тим страхувальникам, які звітують до Міністерства доходів і зборів України в електронному вигляді із застосуванням електронно-цифрового підпису. Їм потрібно обов’язково після відправлення звіту в електронному вигляді за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку отримати першу та другу квитанції та перевірити їх на відсутність помилок у поданій звітності. У разі наявності помилок потрібно їх виправити та повторно подати звіт до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску.

Аналіз прийнятих звітів, за період з 01.10.2013 показав, що найчастіше зустрічається помилки, коли при формуванні звіту не заповнюються всі необхідні реквізити. Для прикладу, в розрізі застрахованих осіб (таблиця 6 Додатка 4) страхувальник помилково не заповнює реквізит «Кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у звітного місяця», або при використанні кодів застрахованих осіб пов’язаних з нарахуванням допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (коди категорії 42, 43, 44, 45), не заповнює реквізит «Кількість календарних днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл