Правовстановлюючі документи на землю, видані на юридичну особу до 01.01.2013, є дійсними

15 січня 2014 25
Держземагенство роз’яснило окремі нюанси щодо порядку державної реєстрації земельної ділянки та оформлення прав власності на таку земельну ділянку

Держземагенство роз’яснило окремі нюанси щодо порядку державної реєстрації земельної ділянки та оформлення прав власності на таку земельну ділянку.

Це пов’язано з введенням з 01.01.2013 нових правил та процедур оформлення прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно згідно із Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV (далі — Закон № 1952).

Нагадаємо, що земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Всі сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Разом з тим, як наголосило відомство, земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Внесення інших змін до відомостей про ці земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок.

Так, до 01.01.2013 право власності на земельну ділянку посвідчувалося  державним актом. Причому державні акти на право власності на земельні ділянки, видані на юридичну особу до 01.01.2013, є дійсними і сьогодні.

Крім цього, відомості про земельні ділянки, зареєстровані до 01.01.2013 у Державному реєстрі земель, їх обмеження (обтяження) підлягають перенесенню до Державного земельного кадастру в автоматизованому порядку, без подання заяв про це їх власниками, користувачами та без стягнення плати за таке перенесення.

Перевірити внесення відповідних відомостей до Державного реєстру земель  підприємство може, звернувшись до територіального органу Держземагентства за місцем розташування земельних ділянок із заявою про отримання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль