text
Головбух

Робоча ситуація дня: Сумнівна заборгованість: зменшуємо дохід на суму акцизного податку

  • 16 січня 2014
  • 16

Покупець не розрахувався за підакцизний товар протягом звітного періоду. Постачальник звернувся до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Чи потрібно зменшити дохід на суму акцизного податку?

Покупець не розрахувався за підакцизний товар протягом звітного періоду. Постачальник звернувся до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Чи потрібно зменшити дохід на суму акцизного податку?

Так, потрібно.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Порядок урегулювання безнадійної та сумнівної заборгованості визначено пунктом 159.1 Податкового кодексу України (ПК).

У разі якщо покупець затримує без погодження з продавцем оплату вартості товарів, продавець має право зменшити суму податкового доходу звітного періоду на вартість відвантажених у поточному або попередніх звітних податкових періодах товарів. При цьому продавець зобов’язаний одночасно зменшити і суму податкових витрат цього звітного періоду на собівартість таких товарів.

Таке право виникає, якщо протягом звітного періоду відбувається будь-яка з таких подій:

  • продавець звертається до суду з позовом (заявою) про стягнення заборгованості з такого покупця або про порушення справи про його банкрутство чи стягнення заставленого ним майна;
  • за поданням продавця нотаріус вчиняє виконавчий напис про стягнення заборгованості з покупця або стягнення заставленого майна (крім податкового боргу).

Тобто в даній ситуації продавець зменшує податкові доходи і витрати у відповідності до зазначених правил.

Нагадаємо, якщо в наступних податкових періодах покупець погасить суму визнаної заборгованості або її частину, продавець має збільшити податкові доходи на суму заборгованості (її частини) за такі товари, погашену покупцем. Одночасно зі збільшенням податкових доходів він збільшує і податкові витрати на собівартість (її частину, визначену пропорційно сумі погашеної заборгованості) цих товарів за наслідками податкового періоду, на який припадає таке погашення (пп. 159.1.5 ПК).

Отже, продавець має право зменшити податковий дохід на суму акцизного податку, нарахованого на вартість відвантаженого, але неоплаченого покупцем товару.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл