text
Головбух

Персональні дані: нові процедури обробки, повідомлення та контролю

  • 17 січня 2014
  • 21

Уповноважений ВРУ з прав людини затвердив нові документи у сфері захисту персональних даних

Уповноважений ВРУ з прав людини (Омбудсмен) затвердив нові документи у сфері захисту персональних даних (ПД), а саме:

  • Типовий порядок обробки персональних даних (далі — Типовий порядок);
  • Порядок здійснення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини контролю за додержанням законодавства про захист персональних даних (далі — Порядок контролю);
  • Порядок повідомлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про обробку персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних, про структурний підрозділ або відповідальну особу, що організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних при їх обробці, а також оприлюднення вказаної інформації (далі — Порядок повідомлення).

Зокрема, Типовий порядок визначає загальні вимоги до обробки та захисту ПД суб’єктів ПД, що обробляються повністю чи частково із застосуванням автоматизованих засобів, а також персональних даних, що містяться у картотеці чи призначені до внесення до картотеки, із застосуванням неавтоматизованих засобів. Ці вимоги враховуються під час розробки кодексів поведінки щодо обробки ПД професійними, самоврядними та іншими громадськими об’єднаннями чи відповідними юрособами.

У свою чергу, Порядок контролю встановлює процедуру здійснення Омбудсменом контролю за додержанням вимог законодавства про захист ПД шляхом проведення перевірок фізосіб, фізосіб-підприємців, підприємств, установ і організацій усіх форм власності, органів державної влади та місцевого самоврядування, що є володільцями та/або розпорядниками ПД, а також оформлення і розгляд результатів перевірок.

Відповідно Порядок повідомлення встановлює процедуру та затверджує форму повідомлення Омбудсменом про обробку ПД, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів ПД, про зміну відомостей, що підлягають повідомленню, та про структурний підрозділ або відповідальну особу, що організовує роботу, пов’язану із захистом ПД при їх обробці, а також оприлюднення зазначеної інформації на офіційному веб-сайті Омбудсмена.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!