text
Головбух

Що нового у міндоходівському порядку реєстрації у Державному реєстрі фізосіб — платників податків

 • 17 січня 2014
 • 14

Міндоходів затвердило власне Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків

Міндоходів затвердило власне Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (далі — Державний реєстр), яке визначає порядок:

 • реєстрації  фізичних осіб у Державному реєстрі та окремому реєстрі Державного реєстру (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника);
 • внесення відомостей про зміни даних до Державного реєстру та окремого реєстру Державного реєстру;
 • надання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі (картка платника податків);
 • внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру або відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;
 • повідомлення фізичних осіб — суб’єктів персональних даних про мету збору персональних даних у Державному реєстрі.

Положенням також встановлюється порядок отримання відомостей із Державного реєстру та вводиться новий журнал — Журнал надання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про джерела/суми виплачених доходів та утриманих податків.

Крім цього, оновлено форми:

 • облікової картки фізичної особи — платника податків;
 • повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
 • заяв про зміну даних, що вносяться до Облікової картки або Повідомлення;
 • даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру та відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, що вносяться до паспорта громадянина України;
 • документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі;
 • інших документів, пов’язаних із реєстрацією фізичних осіб у Державному реєстрі.

Правила реєстрації фізосіб у Державному реєстрі за новим Положенням майже не зазнали змін порівняно з правилами, встановленими в попередньому мінфінівському Положенні. Проте новим Положенням розширено та уточнено перелік документів, що посвідчують особу громадянина України (доповнено тимчасовим посвідченням громадянина) та іноземця і особи без громадянства.

Загалом нове Положення, на відміну від свого попередника, багато уваги приділило ще й процедурі реєстрації іноземців та осіб без громадянства: текст поповнився уточненнями та доповненнями з цього питання.

Разом із засвідченими відповідно до законодавства перекладами документів, виданими не українською мовою, контролюючі органи вимагатимуть додатково й копії цих перекладів. Самі ж переклади повертатимуться пред’явнику.

Нове Положення усунуло неясності щодо строку продовження реєстрації. Так, за будь-яких підстав для такого продовження він становитиме 10 робочих днів. У попередньому ж документі в деяких випадках такий строк не вказувався.

Зверніть увагу, що попереднє положення, затверджене наказом Мінфіну від 06.11.2012 № 1147, скасовується наказом Мінфіну від 10.12.2013 № 1048.

Наказ МДЗ № 779 та наказ Мінфіну № 1048 наберуть чинності з дня їх офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах