text
Головбух

Особливості встановлення орендної плати за землю при поновленні договору

  • 20 січня 2014
  • 20

Міндоходів затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності

Міндоходів затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. У ній розглянуто питання встановлення орендної плати за землі державної та комунальної власності у разі поновлення договору оренди.

Так, коли платник податків продовжує користуватися орендованою земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди та не отримав письмового заперечення від орендодавця щодо використання земельної ділянки, то до поновлення договору такий платник має сплачувати орендну плату відповідно до умов попереднього договору, але не нижче розміру, встановленого підпунктом 288.5.1 Податкового кодексу України (ПК).

Нагадаємо, що відповідно до підпункту 288.5.1 ПК річна сума орендної плати не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення — розміру земельного податку, що встановлюється розділом ХІІІ Кодексу, для інших категорій земель — трикратного розміру земельного податку, що встановлюється розділом ХІІІ Кодексу, та не може перевищувати, зокрема, для інших земельних ділянок, наданих в оренду,  12% нормативної грошової оцінки.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах