text
Головбух

Іноземний агент та платник податку на прибуток — новий статус для деяких громадських об’єднань

  • 21 січня 2014
  • 33

Парламентом внесено зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та окремих процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян

Парламентом внесено зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та окремих процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян.

Зокрема, відповідно до змін до Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.2012 № 4572-VI (далі — Закон № 4572) і Податкового кодексу України вводиться нове поняття «громадське об’єднання, що виконує функції іноземного агента».

Так, згідно  з частиною 6 статті 1 Закону № 4572 громадське об’єднання вважається виконуючим функції іноземного агента, якщо для забезпечення своєї діяльності отримує кошти або майно від іноземних держав, їхніх державних органів, неурядових організацій інших держав, міжнародних неурядових організацій, іноземних громадян, осіб без громадянства або уповноважених ними осіб, а також бере участь, у т. ч. в інтересах іноземних джерел, у політичній діяльності на території України.

І тепер назва такої організації повинна обов’язково містити слова «громадське об’єднання, яке виконує функції іноземного агента».

Податковий кодекс України було доповнено підпунктом 14.1.371, відповідно до якого громадське об’єднання, що виконує функції іноземного агента, — це громадське об’єднання, яке для забезпечення своєї діяльності отримує грошові кошти або майно від іноземних держав, їх державних органів, неурядових організацій інших держав, міжнародних неурядових організацій, іноземних громадян, осіб без громадянства або уповноважених ними осіб, які отримують грошові кошти чи інше майно із зазначених джерел, а також бере участь, у т. ч. в інтересах іноземних джерел, у політичній діяльності на території України.

Змінами до Закону № 4572 встановлено обов’язок для громадського об’єднання, яке виконує або має намір виконувати функцію іноземного агента (тобто здійснювати відповідну діяльність та стати набувачем іноземних джерел), пройти державну реєстрацію шляхом подання заяви про включення до Реєстру громадських об’єднань як такого, що виконує функцію іноземного агента.

При цьому громадські об’єднання, які на день набрання чинності цими змінами є набувачами іноземних джерел, зобов’язани здійснити зміни щодо свого статусу, а саме набути статусу громадського об’єднання, що виконує функції іноземного агента шляхом внесення змін до свого статуту, найменування, зміни печатки тощо. Ці зміни повинні бути виконані протягом 3-х місяців із дня набрання чинності змінами.

Передбачено також, що громадські об’єднання — іноземні агенти ведуть окремий бухоблік доходів (видатків), отриманих із іноземних джерел та доходів (видатків), отриманих з інших джерел.

Крім цього, така організація повинна щомісяця подавати до реєстраційного органу звіти про отримання та фактичне використання коштів, а також про плани своєї діяльності.

Згідно зі змінами до Податкового кодексу громадське об’єднання — іноземний агент є платником податку на прибуток. Тобто таке громадське об’єднання втрачає статус неприбуткової організації.

Щодо інших змін, то ними передбачаються:

  • більш посилені заходи безпеки щодо суддів, членів їхніх сімей, працівників суду, працівників правоохоронних органів;
  • збільшення відповідальності за дії, пов’язані з порушенням нормального функціонування транспорту, порушенням правил проведення зборів, вуличних походів, невиконанням вимог компетентних державних органів;
  • відповідальність за екстремістську діяльність, збільшення відповідальності за злочини, пов’язані з порушенням громадського порядку, втручання в роботу судових і правоохоронних органів;
  • додаткова відповідальність у сфері інформаційних відносин, зокрема, за наклеп (у т. ч. наклеп у творі, що публічно демонструється, у ЗМІ або в інтернеті) та втручання в роботу державних електронних інформаційних ресурсів і систем тощо.

Також мобільних операторів зобов’язали надавати послуги користувачам ідентифікаційних телекомунікаційних карток (SIM-картки, USIM-картки та ін.) тільки на підставі договорів, укладених між ними та споживачами.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування (з 22.01.2014), крім підпункту 4 пункту 13 розділу І цього Закону, який набере чинності з 01.05.2014.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!