text
Головбух

Щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток

  • 22 січня 2014
  • 18

Починаючи з 2013 року запроваджено авансову сплату податку на прибуток і спрощено порядок звітування

Починаючи з 2013 року запроваджено авансову сплату податку на прибуток і спрощено порядок звітування. Платники податку на прибуток подають декларацію лише раз на рік.

Відповідно до встановленого порядку, у разі, якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому–четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому Податковим кодексом України.

Водночас, відповідно до пункту 12 Податкового кодексу України  для сплати авансових внесків визначено дванадцятимісячний період, який визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року по лютий наступного звітного (податкового) року включно. Тому законодавством не передбачено звільнення від сплати авансових внесків у січні-лютому наступного року платників, які були платниками авансових внесків, та за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримали прибутку або отримали збиток.

Таким чином, звертаємо увагу даної категорії платників на необхідність сплати у січні-лютому 2014 року авансових внесків, розрахованих відповідно до показників декларації з податку на прибуток за 2012 рік. Термінами сплати авансових внесків у січні-лютому 2014 року є відповідно 30.01.2014 та 28.02.2014.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах