За порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску посадові особи несуть адміністративну відповідальність

22 січня 2014 17
ДПІ у Шевченківському районі ГУ МДЗ у м. Києві повідомляє про деякі аспекти щодо порушення посадовими особами платників податків законодавства у сфері збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

ДПІ у Шевченківському районі ГУ МДЗ у м. Києві повідомляє про деякі аспекти щодо порушення посадовими особами платників податків законодавства у сфері збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно зі статтею 26 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за:

а) порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску;

б) неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску;

в) подання недостовірних відомостей, що  використовуються в Державному реєстрі, інші відомостей, передбачених Законом № 2464.

Слід зазначити, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 № 406 було виключено зі статті 25 пункт 4, який передбачав застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску.

При цьому, будьте уважні! За зазначене правопорушення до посадових осіб-платників єдиного внеску застосовується адміністративна відповідальність.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється в порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме статтею1651 «Порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Разом з тим, положеннями пункту 111.1 Податкового кодексу України (ПК) передбачено, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується юридична відповідальність, в тому числі і адміністративна.

При цьому, відповідно до підпункту 14.1.265 ПК штрафна санкція (фінансова санкція) — плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв’язку  з порушенням ним вимог податкового законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи. У розумінні статті 27 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і у розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Отже, виходячи із наведених положень законодавчих актів, вбачається, що у розумінні Податкового кодексу, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 та Кодексу України про адміністративні правопорушення, штрафні санкції (штрафи), за порушення законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи доходів і зборів, повинні сплачуватись до державного бюджету за кодом бюджетної класифікації 21081100 «адміністративні штрафи та інші санкції» відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні