text
Головбух

Скасовано дві мінфінівські довідки стосовно фізосіб — платників податків

  • 22 січня 2014
  • 18

У зв’язку з проведенням адмінреформи продовжується процес приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства

У зв’язку з проведенням адмінреформи продовжується процес приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства.

Визнано такою, що втратила чинність, форму Довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку — резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку (затверджена наказом Мінфіну від 21.12.2012 № 1401).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Крім цього, відповідно до наказу Мінфіну від 11.12.2013 № 1056 скасовується  і форма Довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), затверджена наказом Мінфіну від 27.12.2011 № 1742.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 179.3 Податкового кодексу України (ПК) платники податку — резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 кал. дн., що передують виїзду. У свою чергу, контролюючий орган протягом 30 кал. дн. після надходження податкової декларації перевіряє визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видає довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Друга ж зазначена довідка згідно з пунктом  179.12 ПК видається контролюючим органом за зверненням платника податку на підставі податкової декларації про майновий стан і доходи та за фактичної сплати визначених податкових зобов’язань.

Замість мінфінівських довідок та на виконання вимог пунктів 179.3 та 179.12 ПК Міндоходів уже розробило уніфіковану форму Довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб на території України. Але наразі відповідний наказ поки відсутній.

Накази наберуть чинності з дня офіційного їх опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл