Скасовано дві мінфінівські довідки стосовно фізосіб — платників податків

22 січня 2014 18
У зв’язку з проведенням адмінреформи продовжується процес приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства

У зв’язку з проведенням адмінреформи продовжується процес приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства.

Визнано такою, що втратила чинність, форму Довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку — резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку (затверджена наказом Мінфіну від 21.12.2012 № 1401).

Крім цього, відповідно до наказу Мінфіну від 11.12.2013 № 1056 скасовується  і форма Довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), затверджена наказом Мінфіну від 27.12.2011 № 1742.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 179.3 Податкового кодексу України (ПК) платники податку — резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 кал. дн., що передують виїзду. У свою чергу, контролюючий орган протягом 30 кал. дн. після надходження податкової декларації перевіряє визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видає довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Друга ж зазначена довідка згідно з пунктом  179.12 ПК видається контролюючим органом за зверненням платника податку на підставі податкової декларації про майновий стан і доходи та за фактичної сплати визначених податкових зобов’язань.

Замість мінфінівських довідок та на виконання вимог пунктів 179.3 та 179.12 ПК Міндоходів уже розробило уніфіковану форму Довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб на території України. Але наразі відповідний наказ поки відсутній.

Накази наберуть чинності з дня офіційного їх опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні