text
Головбух

Міндоходів роз’яснює процедуру реєстрації в податкових органах книг обліку розрахункових операцій

  • 22 січня 2014
  • 16

Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затверджений наказом ДПА від 01.12.2000 № 614, втратив чинність з 18.10.2013

Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій (книг ОРО) і розрахункових книжок, затверджений наказом ДПА від 01.12.2000 № 614 (далі — Порядок № 614), втратив чинність з 18.10.2013. З цієї дати діє Порядок реєстрації та застосування РРО, затверджений наказом МДЗ від 28.08.2013 № 417 (далі — Порядок № 417). Суб’єкти господарювання у зв’язку із завчасним придбанням примірників книг ОРО за попередньою формою та/або відсутністю книг ОРО нової форми звертаються до органів доходів і зборів для реєстрації книг ОРО, форму яких затверджено Порядком № 614.

Щоб уникнути скарг суб’єктів господарювання, Міндоходів вважає за необхідне приймати до реєстрації книги ОРО, форму яких затверджено Порядком № 614.

Перед реєстрацією книги ОРО суб’єкт господарювання вносить на титульну сторінку:

  • книги ОРО на РРО — інформацію про модель і заводський номер зовнішнього модему РРО (при його наявності у РРО), назву та адресу господарської одиниці;
  • книги ОРО на господарську одиницю — інформацію щодо місцезнаходження/місця проживання суб’єкта господарювання.

Такі доповнення на титульній сторінці книги ОРО засвідчуються підписом посадової особи та печаткою відповідального підрозділу податкового органу.

Якщо суб’єкт господарювання заповнює розділи книги ОРО за формою, встановленою Порядком № 417, до внесення відповідних змін до чинного нормативно-правового акту, він враховує наступне.

У розділі 3 «Облік розрахункових квитанцій» книги ОРО на РРО у графі «Номер фіскальних чеків за контрольною стрічкою» вносять дані першого фіскального чека на початок робочого дня і дані останнього фіскального чека перед виходом РРО з ладу, в графі 3 «Початок використання» і в графі 4 «Закінчення використання» вказуються дата, час і серія, номер розрахункової квитанції. У розділі «Облік розрахункових квитанцій та руху готівки» книги ОРО на господарську одиницю:

  • у графі 3 «Сума готівки» заповнюють інформацію про службове внесення та службову видачу;
  • в графу 4 «Сума розрахунків» вносять дані про загальну суму розрахунків і за ставкою ПДВ 20%.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!