Заочне провадження — новий інститут у кримінальному судочинстві

22 січня 2014 9
Внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якими КПК поповнився новою главою 411, яка передбачає можливість здійснення кримінального провадження без участі підозрюваної/обвинуваченої особи, тобто заочно

Внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу України (КПК), згідно з якими КПК поповнився новою главою 411, яка передбачає можливість здійснення кримінального провадження без участі підозрюваної/обвинуваченої особи, тобто заочно.

Таке заочне кримінальне провадження здійснюється у разі, якщо підозрюваний, обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення ухиляється від прибуття на виклик до органу досудового розслідування чи до суду, та при цьому здійснення кримінального провадження визнано можливим за його відсутності. При цьому для недопущення порушення прав і свобод підозрюваного або обвинуваченого під час здійснення такого провадження участь захисника такої особи є обов’язковою.

Зокрема, підозрюваний, обвинувачений вважається таким, що ухиляється від прибуття на виклик, якщо він, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце вчинення процесуальних дій чи проведення судового засідання, повторно не прибув до органу досудового розслідування або до суду без поважних причин, чи не повідомив про такі причини, або повідомлені ним причини визнані неповажними.

Особа, щодо якої здійснюється заочне кримінальне провадження, має право в будь-який момент прибути для безпосередньої участі у кримінальному провадженні, що має наслідком його здійснення в загальному порядку.

Обвинувачений також може протягом місяця з дня отримання копії судового рішення, ухваленого за результатами заочного кримінального провадження, подати заяву про його скасування до суду, котрий ухвалив відповідне судове рішення.

Закон чинний з 22.01.2014.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Ці пінгвіни знають всі новини )


Адже вони вже підписалися на безплатну розсилку.
Зареєструйтеся зараз і отримуйте щодня Ранкові новини Головбуха на Ваш e-mail!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні