text
Головбух

Громадські об’єднання, які отримують закордонні кошти, мають змінити назву

  • 23 січня 2014
  • 16

Внесено зміни до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджених наказом Мін’юсту від 05.03.2012 № 368/5

Внесено зміни до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджених наказом Мін’юсту від 05.03.2012 № 368/5.

Відповідно до цих змін загальна назва громадського об’єднання, яке виконує функції іноземного агента, повинна обов’язково містити словосполучення «громадське об’єднання, яке виконує функції іноземного агента» («громадська організація, яка виконує функції іноземного агента» або «громадська спілка, яка виконує функції іноземного агента»).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Нагадаємо, що встановлення такої необхідності спрямоване на реалізацію Закону України від 16.01.2014 № 721-VІІ, яким введено визначення, згідно з яким усі неприбуткові організації, що отримують фінансування (кошти чи інше майно) з-за кордону, беруть участь у політичній діяльності в Україні, є іноземними агентами та повинні платити податок на прибуток і офіційно називатися «іноземними агентами».

При цьому громадські об’єднання мають три місяці для того, щоб стати «іноземними агентами». А саме: щоб подати до уповноваженого органу з питань реєстрації за своїм місцезнаходженням (реєстраційної служби чи управління юстиції) заяву про включення до Реєстру громадських об’єднань інформації щодо здійснення громадським об’єднанням своєї діяльності як громадського об’єднання, яке виконує функції іноземного агента, внести зміни до статуту, включивши до свого найменування словосполучення «громадське об’єднання, яке виконує функції іноземного агента».

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!