text
Головбух

У разі відсутності підприємницьких доходів єдинники сплачують ЄСВ

  • 24 січня 2014
  • 16

Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 34,7% від отриманого доходу

Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 34,7% від отриманого доходу. Ця сума визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску — максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок, тобто 20 706 гривень станом на 01.01.2014. 

Мінімальний страховий внесок — сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та підлягає сплаті щомісяця. Мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2014 року становить 1218 гривень, відповідно розмір мінімального страхового внеску — 422,65 гривень.

Таким чином, зазначають фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, — навіть якщо підприємець-єдинник не отримував доходи від здійснення підприємницької діяльності у звітному періоді, йому необхідно самостійно нараховувати та сплачувати єдиний соціальний внесок і за такий період.

Нагадаємо, що порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску регулюється Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах