text
Головбух

З 24.01.2014 діє нова форма декларації з податку на прибуток

  • 24 січня 2014
  • 15

Міндоходів затвердив нову форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, у якій враховано зміни та доповнення, що були внесені до Податкового кодексу протягом 2012-2013 років

Міндоходів затвердив нову форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі — Декларація), у якій враховано зміни та доповнення, що були внесені до Податкового кодексу протягом 2012-2013 років.

Зокрема, основну частину нової декларації доповнено переліком доходів від операційної діяльності. А саме, в окремих рядках будуть зазначатись винагорода (премія) за надання послуг з управління активами інститутів спільного інвестування, винагорода (премія) компанії з управління активами за надання послуг з управління активами страхових компаній, винагорода за надання послуг з управління активами недержавних пенсійних фондів, комісійна винагорода за операціями з фінансовими інструментами.

Рядок «Ставка податку на прибуток у відсотках» (код рядка 10) замінив рядок стосовно відображення податку на прибуток за операціями з цінними паперами.

Нова форма Декларації містить чіткий розрахунок авансових внесків з податку на прибуток, як для 2014 року так і майбутніх звітних (податкових) років.

При цьому з’явились окремі рядки для самостійного виправлення помилок по авансових внесках з податку на прибуток.

Крім того, у новій  редакції викладено додаток ЦП «Операції з цінними паперами ...», у якому враховуються показники доходів та витрат від операцій:

  • з цінними паперами, що перебувають/не перебувають в обігу на фондовій біржі (табл.1–2) ;
  • з корпоративними правами в іншій, ніж цінні папери, формі та окремими видами цінних паперів (табл. 3);
  • з РЕПО та деривативами (табл. 4).

Водночас Декларацію доповнено ще й новим додатком ТЦ, у якому платником податку відображається «Самостійне, пропорційне та/або зворотне коригування податкових зобов’язань платника податку для цілей трансфертного ціноутворення».

 Також деяких видозмін зазнали і окремі додатки, зокрема, додаток СБ «Суми врегулювання сумнівної та безнадійної заборгованості» тощо.

Нагадаємо, що за інформацією з листа МДЗ від 18.01.2013 № 1097/7/99-99-19-03-01-16 Міндоходів переконливо рекомендує платникам податку подавати податкову звітність до своїх територіальних органів за звітний (податковий) 2013 рік за новою формою. Оскільки це, на думку контролерів, дозволить правильно визначити податкові зобов’язання з податку на прибуток та, відповідно, запобігатиме виникненню непорозумінь між контролюючими органами та платниками податків.

Податкові декларації подаються платниками податку на прибуток, базовим звітним (податковим) періодом для яких є:

  • календарний квартал — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто не пізніше 10.02.2014;
  • календарний рік — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 03.03.2014.

Попередня форма Декларації, затверджена наказом Мінфіну від 28.09.2011 № 1213, втратила чинність відповідно до наказу Мінфіну від 16.01.2014 № 7.

Накази набрали чинності з 24.01.2014 (24.01.2014 опубліковані в Офіційному Віснику України № 6).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах