З 24.01.2014 діє нова форма декларації з податку на прибуток

24 січня 2014 15
Міндоходів затвердив нову форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, у якій враховано зміни та доповнення, що були внесені до Податкового кодексу протягом 2012-2013 років

Міндоходів затвердив нову форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі — Декларація), у якій враховано зміни та доповнення, що були внесені до Податкового кодексу протягом 2012-2013 років.

Зокрема, основну частину нової декларації доповнено переліком доходів від операційної діяльності. А саме, в окремих рядках будуть зазначатись винагорода (премія) за надання послуг з управління активами інститутів спільного інвестування, винагорода (премія) компанії з управління активами за надання послуг з управління активами страхових компаній, винагорода за надання послуг з управління активами недержавних пенсійних фондів, комісійна винагорода за операціями з фінансовими інструментами.

Рядок «Ставка податку на прибуток у відсотках» (код рядка 10) замінив рядок стосовно відображення податку на прибуток за операціями з цінними паперами.

Нова форма Декларації містить чіткий розрахунок авансових внесків з податку на прибуток, як для 2014 року так і майбутніх звітних (податкових) років.

При цьому з’явились окремі рядки для самостійного виправлення помилок по авансових внесках з податку на прибуток.

Крім того, у новій  редакції викладено додаток ЦП «Операції з цінними паперами ...», у якому враховуються показники доходів та витрат від операцій:

  • з цінними паперами, що перебувають/не перебувають в обігу на фондовій біржі (табл.1–2) ;
  • з корпоративними правами в іншій, ніж цінні папери, формі та окремими видами цінних паперів (табл. 3);
  • з РЕПО та деривативами (табл. 4).

Водночас Декларацію доповнено ще й новим додатком ТЦ, у якому платником податку відображається «Самостійне, пропорційне та/або зворотне коригування податкових зобов’язань платника податку для цілей трансфертного ціноутворення».

 Також деяких видозмін зазнали і окремі додатки, зокрема, додаток СБ «Суми врегулювання сумнівної та безнадійної заборгованості» тощо.

Нагадаємо, що за інформацією з листа МДЗ від 18.01.2013 № 1097/7/99-99-19-03-01-16 Міндоходів переконливо рекомендує платникам податку подавати податкову звітність до своїх територіальних органів за звітний (податковий) 2013 рік за новою формою. Оскільки це, на думку контролерів, дозволить правильно визначити податкові зобов’язання з податку на прибуток та, відповідно, запобігатиме виникненню непорозумінь між контролюючими органами та платниками податків.

Податкові декларації подаються платниками податку на прибуток, базовим звітним (податковим) періодом для яких є:

  • календарний квартал — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто не пізніше 10.02.2014;
  • календарний рік — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 03.03.2014.

Попередня форма Декларації, затверджена наказом Мінфіну від 28.09.2011 № 1213, втратила чинність відповідно до наказу Мінфіну від 16.01.2014 № 7.

Накази набрали чинності з 24.01.2014 (24.01.2014 опубліковані в Офіційному Віснику України № 6).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні