text
Головбух

Контролери вважають правильним складати протоколи про адмінправопорушення до узгодження грошового зобов’язання

  • 24 січня 2014
  • 28

Міндоходів не погодився з пропозицією Спілки податкових консультантів України складати протоколи про адмінпорушення на підставі статті 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення тільки після узгодження грошового зобов’язання

Міндоходів не погодився з пропозицією Спілки податкових консультантів України складати протоколи про адмінпорушення на підставі статті 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП; «Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків») тільки після узгодження грошового зобов’язання. На думку контролерів, така позиція суперечить положенням чинного законодавства та є необгрунтованою.

Так, контролюючий орган, донараховуючи підприємству податкові зобов’язання та штрафні санкції з відповідного податку (застосувавши фінансову відповідальність до підприємства), не позбавлений права притягнути його посадових осіб або до адміністративної, або кримінальної відповідальності. Тобто фінансова відповідальність застосовується до підприємства, а адміністративна відповідальність згідно зі статтею 1631 КпАП — до керівника та інших посадових осіб підприємства.

При цьому фахівці Міндоходів звернули увагу на статтю 276 КпАП, яка передбачає, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Водночас відповідно до норм податкового законодавства органи доходів і зборів можуть здійснювати контроль за правильність нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків шляхом проведення перевірок. Тому з точки зору податківців факт здійснення адмінправопорушення у сфері оподаткування може бути встановлено в процесі (під час проведення перевірки) або за наслідками перевірки підприємства, установи, організації чи громадянина (після складання акта перевірки).

У зв’язку з цим Міндоходів уважає законним і правомірним складання протоколів про адмінправопорушення до узгодження грошового зобов’язання.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×