Робоча ситуація дня: Виправлення помилки у звіті з ЄСВ, якщо не відображено нарахування відпускних

26 січня 2014 14
У звіті за жовтень 2013 року по одному зі співробітників відображено нарахування зарплати, але не відображено нарахування відпускних. Нараховані суми ЄСВ сплачені до бюджету вчасно (на момент виплати доходу) і в повному обсязі. Як виправити помилку через поточний звіт?

У звіті за жовтень 2013 року по одному зі співробітників відображено нарахування зарплати, але не відображено нарахування відпускних. Нараховані суми ЄСВ сплачені до бюджету вчасно (на момент виплати доходу) і в повному обсязі. Як виправити помилку через поточний звіт? 

Помилки минулих звітних періодів необхідно відображати у звіті з ЄСВ за поточний період, застосовуючи для цього коди типу нарахувань, передбачені пунктом 4.9 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454).

У разі донарахування або зняття зайво нарахованих сум ЄСВ відповідно до суми зарплати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах (після 01.01.2011) на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування або які підтверджують нарахування (обчислення) зарплати (доходу), застосовуються коди типу нарахувань «2»–«5».

У разі якщо виявлена помилка за минулий період призвела до донарахування (доутримання) ЄСВ (наприклад, відображено у звіті за жовтень нарахування зарплати та не відображено нарахування відпускних) у звіті з ЄСВ за поточний місяць потрібно здійснити донарахування ЄСВ і відобразити їх в таблиці 1 звіту з ЄСВ таким чином:

  • у рядках 6, 6.1, 6.1.2 — суму донарахованого ЄСВ;
  • у рядках 6.3, 6.3.1 — суму доутриманого ЄСВ;
  • у рядку 6 — загальну суму донарахованого та доутриманого ЄСВ.
У рядку 6.4 «Сума виплат, на яку донараховано єдиний внесок» зазначається сума відпускних, яка була не відображена за місяць нарахування, та надається відповідне пояснення в рядку «Зміст помилки» — «Сума заробітку за дні відпустки».
У таблиці 6 звіту з ЄСВ за поточний місяць в окремому рядку на працівника, якому нараховувались відпускні у жовтні 2013 року, зазначаються:
  • у графах 5–9, 12 — дані цього працівника;
  • у графі 10 «Код типу нарахувань» — код типу нарахувань «2»;
  • у графі 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування» — «10» «2013»;
  • у графі 17 та 18 — загальна сума відпускних та сума відпускних, на яку донараховано ЄСВ;
  • у графі 19 — сума доутриманого ЄСВ у поточному місяці із суми відпускних, нарахованих у минулому періоді (у жовтні 2013 року).

При цьому, у разі якщо в жовтні 2013 року працівнику нараховано відпускні за жовтень, то на їх суму нараховується ЄСВ з урахуванням максимальної величини, встановленої на жовтень 2013 року, і з урахуванням суми заробітної плати, нарахованої в жовтні 2013 року.  

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки» Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль