text
Головбух

Сплата у різні дні за договором, загальна сума за яким перевищує 150 000 гривень, не суперечить законодавству

  • 27 січня 2014
  • 20

Національний банк України роз’яснив застосування нормативно-правових актів щодо обмеження готівкових розрахунків. Так, пунктом 2.1 глави 2 постанови НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 15.12.2004 № 637 (далі — Положення № 637) передбачено, що підприємства (підприємці) мають здійснювати розрахунки за своїми грошовими зобов'язаннями, що виникають у господарських відносинах, пріоритетно в безготівковій формі.

Відповідно до вимог пункту 1 постанови НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 № 210 та пункту 2.3 глави 2 Положення № 637, обмежуються готівкові розрахунки між підприємством (підприємцем) та фізичною особою, що здійснюються протягом одного дня. Таким чином, сплата за договором, загальна сума за яким перевищує 150 000 гривень, у різні дні частками (кожна не перевищує встановленої суми обмеження) не суперечить законодавству.

Також підлягають нотаріальному посвідченню розрахунки з фізичними особами за договорами купівлі-продажу на суму більше 150 000 гривень, а також з підприємствами (підприємцями) за товари (роботи, послуги) на суму більше 150 000 гривень, які повинні внести кошти готівкою до банків або небанківських фінансових установ.

НБУ наголошує, що у разі здійснення розрахунків між фізособами-резидентами та фізособами-нерезидентами за договорами купівлі-продажу майна, що не є об'єктом іноземного інвестування в Україну, банкам необхідно пропонувати клієнтам для здійснення таких операцій використовувати окремий поточний рахунок нотаріуса.

Водночас, вимоги глави 2 Положення № 637 щодо проведення готівкових розрахунків не поширюються на банки та територіальні управління НБУ під час проведення розрахунків за реалізовані населенню/здані населенням дорогоцінні та банківські метали і монети.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах