text
Головбух

Набрали чинності міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування

  • 28 січня 2014
  • 16

Міністерством доходів і зборів України наведено перелік країн, з якими набрали чинності міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування (відповідно до інформації, одержаної від МЗС станом на 01.01.2014).

Крім того, Україна застосовує договори СРСР про уникнення подвійного оподаткування, що діють до набуття чинності новими. Так, договори СРСР діють у відносинах України з Іспанією, Малайзією, Японією.

Нагадаємо, статтею 103 Податкового кодексу України (ПК) визначено порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування, а також щодо повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України.

Застосування правил міжнародного договору України здійснюється шляхом звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або шляхом повернення різниці між сплаченою сумою податку і сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору України. Резидент України (податковий агент відповідного нерезидента) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України, за умови, що такий нерезидент є фактичним власником (бенефіціарним отримувачем) доходу і резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Пільгове оподаткування дозволяється лише тільки за умови надання нерезидентом резиденту України (податковому агенту такого нерезидента) документа, який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами пункту 103.4 ПК.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах