text
Головбух

Міндоходів нагадало про адміністративну відповідальність за порушення законодавства з ЄСВ

  • 29 січня 2014
  • 22

Податківці нагадали, за які порушення несуть адміністративну відповідальність посадові особи — платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до статті 26 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Податківці нагадали, що відповідно до статті 26 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI посадові особи — платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування несуть адміністративну відповідальність за:

• порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску;

• неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску;

• подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інших відомостей.

Законом України від 04.07.2013 № 406-VII було виключено норму щодо застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з єдиного внеску. При цьому за зазначене правопорушення до посадових осіб платників єдиного внеску застосовується адміністративна відповідальність.

Відповідно до статті 234-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на органи доходів і зборів покладено функцію щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення.

Кошти, які надходитимуть від санкцій (штрафи, пеня тощо), що застосовуються відповідно до закону, належать до доходів загального фонду Державного бюджету України. Вони повинні сплачуватись за кодом бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції» відповідно до наказу Мінфіну від 14.01.2011 № 11.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах