text
Головбух

Як обраховується податкова соціальна пільга у 2014 році

 • 30 січня 2014
 • 18

Законом України  від 16  січня 2014 року № 719-VII  «Про Державний бюджет України на 2014 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня 2014 року встановлено у розмірі 1218 гривень, що має значення при застосуванні податкової соціальної пільги по податку на доходів фізичних осіб.  

 

Коментує заступник начальника ГУ Міндоходів у Житомирській області Галина Власюк:

Законом України  від 16  січня 2014 року № 719-VII  «Про Державний бюджет України на 2014 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня 2014 року встановлено  у розмірі 1218 гривень, що має значення при застосуванні податкової соціальної пільги по податку на доходів фізичних осіб.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податків протягом звітного місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства  виплати компенсації та винагороди) і тільки за одним місцем нарахування. Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Податкова соціальна пільга застосовується якщо розмір доходу не перевищує прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленoгo на 1 січня звітнoгo податкового року, помноженoгo на 1,4 та округленого дo найближчих 10 гривень. Tобтo максимальний розмір доходу, при оподаткуванні якого застосовується податкова соціальна пільга у 2014 році = 1218  х1,4 = 1710 грн.

З 1 січня 2014 pоку податкова соціальна пільга становить: 609,00 грн. (50% прожиткового мінімуму) для будь-якого платника, у якого місячна заробітна плата не перевищує 1710 грн. у 2014 році. Таку ж пільгу мають платники, які утримують двох чи більше дітей віком до 18 років. Пільга надається на кожну дитину.

Податкова соціальна пільга в межах 150%, а це у 2014 році — 913,50 гpн., надається:

 • одинокій матері (батьку), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;
 • платнику, який утримує дитину-інваліда, у розрахунку на кожну таку дитину до 18 років;
 • особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до I та II категорії;
 • інвалідам I та II групи;
 • учасникам бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • учням, студентам, аспірантам.

Податкова соціальна пільга в межах 200%, а це у 2014 році становить 1218 гpн., надається:

 • Героям України;
 • Героям Радянського Союзу;
 • Героям Соціалістичної праці;
 • учасникам бойових дій під час Другої світової війни та особам, які в той час працювали в тилу;
 • інвалідам I та II групи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл