text
Головбух

«Стара» процедура оскарження платниками податків податкових рішень за новим порядком

  • 31 січня 2014
  • 15

Міндоходів затвердило власний Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду органами доходів і зборів.

Міндоходів затвердило власний Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду органами доходів і зборів (далі — Порядок). При цьому визнано таким, що втратив чинність, Порядок оформлення, подання платниками податків скарг на грошові зобов’язання, визначені митними органами, та їх розгляду Державною митною службою України, затверджений наказом ДМС від 18.04.2011 № 315.

Нагадаємо, що це пов’язано з адмінреформою і реорганізацією Державної податкової служби України і Державної митної служби України та утворенням Міндоходів, яке є їх правонаступником.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Новим Порядком не внесено особливих змін у процедуру оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень органів доходів і зборів. Так, не підлягають адміноскарженню грошові зобов’язання, самостійно визначені платником податків, та рішення органів доходів і зборів, оскаржені платником податків у судовому порядку.

Водночас, дещо уточнено підвідомчість та строки розгляду скарг.

Зокрема, як і раніше така скарга подається до органу доходів і зборів вищого рівня:

- протягом десяти календарних днів після отримання платником податків рішення органу доходів і зборів, що оскаржується;

- протягом тридцяти календарних днів після надходження рішення про самостійно визначене податківцями грошове зобов’язання платника податків з причин, не пов’язаних із порушенням податкового законодавства

Але тепер передбачено, що зазначений тридцятиденний строк для оскарження рішень поширюється також на:

1) суми грошових зобов’язань з плати за землю чи з податку на нерухомість, нарахованих органами доходів і зборів фізичним особам;

2) рішення про:

  • розподіл суми грошових зобов’язань або податкового боргу між платниками податків, що виникають у результаті реорганізації;
  • погашення грошових зобов’язань або податкового боргу, забезпечених податковою заставою, до проведення такої реорганізації;
  • встановлення солідарної відповідальності за сплату грошових зобов’язань платника податків, який реорганізується, щодо всіх осіб, утворених у процесі реорганізації, що тягне за собою застосування режиму податкової застави щодо всього майна таких осіб;
  • поширення права податкової застави на майно платника податків, який створюється шляхом об’єднання інших платників податків, якщо один або більше з них мали грошові зобов’язання або податковий борг, забезпечений податковою заставою.

Новий Порядок також доповнено правами самого скаржника.

Довідково: на сьогодні питання порядку подання та розгляду скарг платників податків на податкові повідомлення-рішення, винесені органами доходів і зборів, регулюється ще одним нормативно-правовим актом, а саме: Положенням про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби, затвердженим наказом Мінфіну від 19.11.2012 № 1203. І зазначений Порядок також скасовується згідно з наказом Мінфіну від 27.12.2013 № 1178.

Накази наберуть чинності з дня їх офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл