Нова та скорочена процедура повідомлення податківців про відкриття/закриття банківських рахунків платників податків

31 січня 2014 26
Затверджено новий Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах (окрім депозитарних) до контролюючих органів.

Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах (окрім депозитарних) до контролюючих органів (далі — Порядок), зокрема, визначає:

  • послідовність дій банків та інших фінустанов при наданні повідомлень про відкриття або закриття рахунків платників податків — юридичних осіб (у т. ч. відкритих через їх відокремлені підрозділи), та самозайнятих фізичних осіб до контролюючих органів, в яких обліковуються платники податків;
  • форму і зміст повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінустановах;
  • перелік підстав для відмови контролюючих органів у взятті рахунків на облік.

Порядок розроблено на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 № 657-VІІ. Нагадаємо, що цим Законом скорочено граничні строки повідомлення банками та іншими фінустановами органів Міндоходів про відкриття рахунків платників податків, а також строки повідомлення податковими органами фінустанов про взяття або відмову у взятті таких рахунків на облік.

Тепер банки повинні повідомляти контролюючі органи про відкриття або закриття рахунків платників податків не пізніше ніж на наступний робочий день з дня відкриття або закриття рахунків (замість встановлених раніше трьох робочих днів).

У такий же строк контролюючий орган зобов’язаний надіслати до фінустанови повідомлення-відповідь щодо взяття рахунку на облік або про відмову у такому взятті із зазначенням підстав для відмови.

При цьому обмін повідомленнями про відкриття/закриття рахунків платників податків здійснюється у електронному вигляді з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису з посиленими сертифікатами відкритих ключів.

Зверніть увагу: новий Порядок прийнятий на заміну Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 02.04.2012 № 426, який скасовується згідно з наказом Мінфіну від 10.01.2014 № 1.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Ці пінгвіни знають всі новини )


Адже вони вже підписалися на безплатну розсилку.
Зареєструйтеся зараз і отримуйте щодня Ранкові новини Головбуха на Ваш e-mail!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні