text
Головбух

Відмінність номеру податкової накладної від номеру в ЄРПН — не підстава для визнання накладної недійсною

  • 4 лютого 2014
  • 45

ВАСУ погодився з висновками судів попередніх інстанцій щодо підтвердження оспорюваними податковими накладними сум податку, сплачених покупцем у вартості товарів, не зважаючи на невідповідність порядкового номеру в Єдиному реєстрі податкових накладних унаслідок технічної помилки та подальше виправлення вказаної помилки контрагентом

ВАСУ погодився з висновками судів попередніх інстанцій щодо підтвердження оспорюваними податковими накладними сум податку, сплачених покупцем у вартості товарів, не зважаючи на невідповідність порядкового номеру в Єдиному реєстрі податкових накладних унаслідок технічної помилки та подальше виправлення вказаної помилки контрагентом. Адже за наявності підтвердження господарської операції та вірно заповненої податкової накладної ця обставина не впливає на дійсність відповідних документів.

Зокрема, відмінність порядкового номеру, який вказаний у податковій накладній, із номером, що зазначений у реєстрі податкових накладних за своєю суттю не є порушенням пункту 201.1 Податкового кодексу України, оскільки вказана норма встановлює загальний перелік реквізитів, які має містити податкова накладна, а поняття «відсутність номеру податкової накладної» і «відмінність номеру податкової накладної» не є тотожними.

Крім того, податковим органом не наведено переконливих доводів та не подано доказів, які б безспірно підтверджували недобросовісність саме підприємства-позивача як платника податків.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах