text
Головбух

Визнання судом недійсним договору оренди землі не зменшує зобов’язань, нарахованих за фактичний строк оренди

  • 5 лютого 2014
  • 30

Визнання в судовому порядку недійсним договору оренди землі комунальної власності є підставою для припинення права користування земельною ділянкою

Визнання в судовому порядку недійсним договору оренди землі комунальної власності є підставою для припинення права користування земельною ділянкою. Однак це не є підставою для зменшення суб’єкту господарювання, який узгодив податкові зобов’язання з орендної плати за землю комунальної власності, для зменшення таких зобов’язань, нарахованих за фактичний строк перебування землі в оренді за таким договором.

Таку позицію висловив ВАСУ, розглянувши справу за позовом підприємства про визнання неправомірними дій податкового органу щодо відмови скасувати зобов’язання за договором від 05.06.2008 на користування земельною ділянкою та зарахування платежів за вказаним договором до місцевого бюджету. Зокрема, свої позовні вимоги підприємство обгрунтовувало тим, що на підставі рішення Господарського суду Донецької області від 26.05.2010 та постанови Донецького апеляційного господарського суду від 10.08.2010 зазначений вище договір було визнано недійсним.

Крім цього, ВАСУ звернув увагу на частину 6 статті 21 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV, яка прямо передбачає, що у разі визнання в судовому порядку договору оренди землі недійсним отримана орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди землі не повертається.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах