text
Головбух

Як звітувати з утилізаційного податку за ІV квартал 2013 року

  • 6 лютого 2014
  • 14

Платниками утилізаційного податку є особи, які здійснюють виробництво транспортних засобів на митній території України за кодами товарних позицій 8702, 8703, 8704 та 8705 згідно з УКТ ЗЕД, для їх продажу на внутрішньому ринку України

Згідно з Податковим кодексом платниками утилізаційного податку є особи, які, зокрема, здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України, які класифікуються за кодами товарних позицій 8702, 8703, 8704 та 8705 згідно з УКТ ЗЕД, для їх продажу на внутрішньому ринку України.

В той же час, не є платниками утилізаційного податку виробники транспортних засобів на території України, які взяли на себе зобов'язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів у порядку та на умовах, визначених законом щодо утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів.

Платники утилізаційного податку, що здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, складають податкові декларації та подають їх до контролюючих органів за місцем перебування на податковому обліку протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Тобто за ІV квартал 2013 року декларації з утилізаційного податку слід подати не пізніше 10 лютого 2014 року (9 лютого вихідний) та сплатити податок не пізніше 19 лютого.

На даний час Міндоходів розроблено нову форму податкової декларації з екологічного податку, проект якої розміщено на веб-порталі Міндоходів України. До набрання чинності нової форми Податкової декларації з екологічного податку, яка буде застосовуватися для складання звітності з податкового періоду, що настає за податковим періодом, в якому відбудеться їх оприлюднення, Міндоходів рекомендує особам, що здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України — платникам утилізаційного податку, подавати декларацію за формою, що додається до листа МДЗ від 28.10.2013 №22416/7/99-99-15-04-01-17.

Нагадуємо, що платники утилізаційного податку, які виробляють та реалізують транспортні засоби на внутрішньому ринку України, складають реєстри за податковий (звітний) квартал довідок про сплату та звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів і подають такі реєстри контролюючому органу разом з податковою декларацією з екологічного податку.

Платники утилізаційного податку, які придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку, сплачують утилізаційний податок до або в день подання до органів внутрішніх справ заяви про перереєстрацію транспортного засобу. Платники податку, які ввозять на митну територію України транспортні засоби в режимі імпорту — сплачують податок до або в день подання митної декларації. Зазначені в цьому абзаці платники утилізаційного податку не несуть обов’язку щодо подання податкової декларації з цього податку до контролюючих органів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах