text
Головбух

Надання знижок при продажу товарів не веде до заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток

  • 6 лютого 2014
  • 16

Законом не передбачено включення до доходу (валового доходу) сум, на які були запроваджені знижки в ціні товару та встановлювалися бонуси при продажу товарів кінцевим покупцям, а тому висновки податкового органу про заниження підприємством податкових зобов’язань з податку на прибуток за здійснюваними операціями є неправильними

Законом не передбачено включення до доходу (валового доходу) сум, на які були запроваджені знижки в ціні товару та встановлювалися бонуси при продажу товарів кінцевим покупцям, а тому висновки податкового органу про заниження підприємством податкових зобов’язань з податку на прибуток за здійснюваними операціями є неправильними. Такої думки дійшли суди попередніх інстанцій, із якими погодився і ВАСУ, зважаючи на чинні законодавчі норми та обставини справи, що розглядалась.

Зокрема, як було встановлено судами, підприємство-позивач здійснює господарську діяльність з оптової та роздрібної торгівлі в супермаркеті у м. Харкові. Позивачем серед покупців були розповсюджені дисконтні картки, за якими товари продавалися зі знижкою, що було передбачено Положенням «Про надані покупцям знижки та бонуси», затвердженим директором ТОВ «Союз супермаркетів Харкова». Позивач продавав усі товари фізичним особам з використанням дисконтних карток за ціною, що перевищує ціну придбання. А тому продаж товарів із використанням дисконтних карток та наданням знижок фізичним особам не був збитковим, а операції носили прибутковий характер.

Отже, підприємство, всупереч твердженням податківців, не порушувало вимоги податкового законодавства та не здійснювало безпідставне надання покупцям знижок, що могло б призвести до необгрунтованого зменшення його валових доходів.

Адже підпунктом 135.4.1 Податкового кодексу України передбачено, що дохід від операційної діяльності визнається в розмірі договірної (контрактної) вартості, але не менше ніж сума компенсації, отримана в будь-якій формі, у т. ч. при зменшенні зобов’язань, та включає дохід від реалізації товарів, виконаних робіт, наданих послуг, у т. ч. винагороди комісіонера (повіреного, агента тощо).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×