text
Головбух

Надання знижок при продажу товарів не веде до заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток

  • 6 лютого 2014
  • 16

Законом не передбачено включення до доходу (валового доходу) сум, на які були запроваджені знижки в ціні товару та встановлювалися бонуси при продажу товарів кінцевим покупцям, а тому висновки податкового органу про заниження підприємством податкових зобов’язань з податку на прибуток за здійснюваними операціями є неправильними

Законом не передбачено включення до доходу (валового доходу) сум, на які були запроваджені знижки в ціні товару та встановлювалися бонуси при продажу товарів кінцевим покупцям, а тому висновки податкового органу про заниження підприємством податкових зобов’язань з податку на прибуток за здійснюваними операціями є неправильними. Такої думки дійшли суди попередніх інстанцій, із якими погодився і ВАСУ, зважаючи на чинні законодавчі норми та обставини справи, що розглядалась.

Зокрема, як було встановлено судами, підприємство-позивач здійснює господарську діяльність з оптової та роздрібної торгівлі в супермаркеті у м. Харкові. Позивачем серед покупців були розповсюджені дисконтні картки, за якими товари продавалися зі знижкою, що було передбачено Положенням «Про надані покупцям знижки та бонуси», затвердженим директором ТОВ «Союз супермаркетів Харкова». Позивач продавав усі товари фізичним особам з використанням дисконтних карток за ціною, що перевищує ціну придбання. А тому продаж товарів із використанням дисконтних карток та наданням знижок фізичним особам не був збитковим, а операції носили прибутковий характер.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Отже, підприємство, всупереч твердженням податківців, не порушувало вимоги податкового законодавства та не здійснювало безпідставне надання покупцям знижок, що могло б призвести до необгрунтованого зменшення його валових доходів.

Адже підпунктом 135.4.1 Податкового кодексу України передбачено, що дохід від операційної діяльності визнається в розмірі договірної (контрактної) вартості, але не менше ніж сума компенсації, отримана в будь-якій формі, у т. ч. при зменшенні зобов’язань, та включає дохід від реалізації товарів, виконаних робіт, наданих послуг, у т. ч. винагороди комісіонера (повіреного, агента тощо).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл