text
Головбух

«Гаряча лінія» на тему: «Легалізація заробітної плати»

  • 7 лютого 2014
  • 26

Заступник начальника ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Бурсов Ростислав Вікторович провів сеанс телефонного зв’язку

Заступник начальника ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Бурсов Ростислав Вікторович провів сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему: «Легалізація заробітної плати».

Пропонуємо Вашій увазі деякі із запитань, які надійшли від платників.

Як фізична особа — підприємець може оформити трудові відносини з найманими працівниками, на підставі якого документу здійснюється їх облік?

Відповідь: Відповідно до статей 24 і 24 примітки 1 Кодексу законів про працю України наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 № 260 було затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою

Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю: фізичних осіб — підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо).

Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи. 

Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи (п.14 Порядку). 

Яку відповідальність за законом несе роботодавець, що порушує трудове законодавство і використовує не задекларовану працю?

Відповідь: Для роботодавців-порушників українське законодавство передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність. Згідно з Кодексом законів про адміністративні правопорушення, в разі порушення трудового законодавства, в тому числі відмови укласти трудовий договір з працівником, на роботодавця накладається штраф у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З якими ризиками стикаються працівники, які погоджуються на отримання зарплати «в конвертах»?

Відповідь Працівники, які погоджуються на заробітну плату «в конвертах», стикаються з наступними проблемами:

  • відмова у виплаті належної заробітної плати через виникнення конфлікту з роботодавцем;
  • відмова в оплаті щорічної відпустки або компенсації за неї;
  • неможливість отримання повної або часткової компенсації за лікарняним листком;
  • втрата права на соціальне забезпечення в разі безробіття, народження дитини тощо;
  • низька пенсія через те, що пенсійні відрахування були здійснені не в повному обсязі;
  • позбавлення соціального захисту в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах