text
Головбух

Чергові валютні обмеження від Нацбанку

  • 7 лютого 2014
  • 20

Нацбанк ввів низку обмежень щодо діяльності банків та проведення валютних операцій

Нацбанк ввів низку обмежень щодо діяльності банків та проведення валютних операцій.

Так, банки зможуть виконувати доручення клієнтів (юросіб та приватних підприємців) на переказ коштів у будь-якій валюті тільки у межах залишку коштів на поточному рахунку клієнта на початок операційного дня. Обмеження не стосується платежів до бюджету та соціальних фондів, а також отримання готівки для виплати зарплати, пенсій, стипендій, соцвиплат, відряджень.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Тимчасово заборонено придбання інвалюти за гривні на міжбанківському валютному ринку для:

  • дострокового погашення резидентами кредитів, позик (фінансової допомоги) в іноземній валюті за договорами з нерезидентами, у т. ч. в разі укладання додаткових угод до кредитних договорів;
  • покриття частини страхових резервів страховиками;
  • здійснення резидентами інвестицій за кордон.

Також встановлено, що для здійснення купівлі інвалюти кошти будуть зараховуватись на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2900 «Кредиторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти, банківських та дорогоцінних металів для клієнтів банку». Із цього рахунку кошти можуть бути перераховані для купівлі іноземної валюти не раніше шостого операційного дня після дня зарахування гривень на цей рахунок.

Разом із тим, встановлено нульову ставку резервування коштів за договорами про залучення банками коштів у іноземній валюті від нерезидентів на строк, що дорівнює або менше ніж 183 календарні дні.

Постанова набирає чинності з 07.02.2014 та діє до прийняття НБУ окремого рішення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл