text
Головбух

Підстави для здійснення митного контролю після завершення митного оформлення

  • 7 лютого 2014
  • 18

Митний орган не позбавлений права після завершення митного оформлення здійснювати митний контроль

Митний орган не позбавлений права після завершення митного оформлення здійснювати митний контроль. Але тільки за умови обгрунтованої підозри, що під час пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України було допущено порушення законодавства України.

На цьому наголосив ВАСУ, погодившись із рішеннями судів попередніх інстанцій про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень митниці.

Зокрема, судами було встановлено, що за результатами проведеної митницею невиїзної документальної перевірки підприємства при митному оформленні товару складено акт, яким зафіксовано митне оформлення підприємством товару з невірним кодом, чим порушено вимоги Митного тарифу України.

І це при тому, що під час здійснення самого митного оформлення та контролю за розмитненням вищевказаного товару в митників були відсутні будь-які зауваження щодо порушення законодавства України, а також і щодо невірного визначення коду товару. Проставлянням відбитка печатки у відповідній графі вантажних митних декларацій митниця підтвердила правильність та достовірність заповнених ВМД, що є завершальною стадією митного оформлення.

Узагалі відповідно до статті 313 Митного кодексу України (МК) класифікація товарів, тобто віднесення товарів до класифікаційних групувань, зазначених в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, є виключною компетенцією митних органів.

Крім того, незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів митний контроль за ними може здійснюватися, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України, укладеного в установленому законом порядку, контроль за виконанням яких покладено законом на митні органи (ст. 69 МК).

Задовольняючи позовні вимоги, суди виходили з того, що митні органи, приймаючи вантажно-митні декларації, віднесли товар до певного коду товарної номенклатури та пропустили товар на митну територію України. Порушення ж підприємством законодавства України чи міжнародного договору України як підстав для здійснення митного контролю після завершення митного оформлення митницею так і не було доведено.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах