text
Головбух

Пільга з ПДВ за операціями з постачання зернових та технічних культур стала безстроковою

  • 8 лютого 2014
  • 28

З 1 січня 2014 року стає безстроковим звільнення від ПДВ операцій з внутрішнього постачання і експорту зернових культур товарних позицій 1001–1008 за УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД

З 1 січня 2014 року стає безстроковим звільнення від ПДВ операцій з внутрішнього постачання і експорту зернових культур товарних позицій 1001–1008 за УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД.

Нагадаємо, що раніше подібна норма тимчасово до 01.01.2014 була встановлена пунктом 15 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (ПК). Тепер же вона перенесена, як постійна пільга, у пункт 197.21 ПК.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Пільга не застосовується до операцій із:

  • постачання та експорту зернових культур товарної позиції 1006 та 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД;
  • постачання та експорту зернових і технічних культур сільгосппідприємствами — виробниками, підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові культури у сільгоспвиробників, а також постачання зернових і технічних культур Аграрним фондом (у разі придбання з ПДВ).

Що стосується експорту зернових, то слід врахувати, що до 1 січня 2014 року звільнялися від оподаткування ПДВ операції у митному режимі експорту незалежно від статусу експортера, ким би він не був: виробником, першим покупцем або наступним перепродувачем. Тепер же в пункті 197.21 ПК для перших двох категорій — виробника і першого покупця — зроблено виняток, і вони при експорті застосовують нульову ставку ПДВ.

Зазначені зміни внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків» № 713-VII.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл