text
Головбух

Держконтроль у сфері містобудування

  • 8 лютого 2014
  • 35

Суб’єктами містобудування є замовники будівництва, а також юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які виконують будівельні роботи

Держархбудінспекція роз’яснила окремі питання у сфері містобудівної діяльності.

Зокрема, інспекція зазначила, що суб’єктами містобудування є замовники будівництва, а також юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які виконують будівельні роботи. І відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності (штраф) кожен із суб’єктів містобудування несе конкретно за вчинене ним правопорушення залежно від категорії складності.

При вчиненні одним суб’єктом містобудування двох або більше правопорушень у сфері містобудівної діяльності, штраф накладається за кожне правопорушення окремо. У разі вчинення одного правопорушення у сфері містобудівної діяльності декількома суб’єктами містобудування, штраф накладається на кожного з них.

Нагадаємо, що суб’єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за невиконання приписів і за недопущення інспекторів на об’єкт (п. 6 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14.10.1994 № 208/94-ВР).

Таким чином, приписи є обов’язковими до виконання. І законодавством не передбачено звільнення від відповідальності при видачі припису.

Сам державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (у межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок. Під час проведення позапланової перевірки посадова особа інспекції зобов’язана пред’явити службове посвідчення та направлення для проведення позапланової перевірки. У направленні міститься інформація про підстави для проведення перевірки.

За результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою інспекції складається акт перевірки.

Причому в разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!