text
Головбух

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки: безпідставна відмова у видачі карається штрафом

  • 8 лютого 2014
  • 31

Держпідприємництво нагадало про вичерпний перелік підстав для відмови у видачі дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, визначений статтею 21 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII

Держпідприємництво нагадало про вичерпний перелік підстав для відмови у видачі дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі — дозвіл), визначений статтею 21 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.

Нагадаємо, що такий дозвіл повинен отримати роботодавець, тобто власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, а також фізична особа, яка використовує найману працю. Крім того, дозвіл на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки отримує виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки.

Дозвіл безоплатно видає Держгірпромнагляд на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва відповідного суб’єкта господарювання.

Отже, відмовити у видачі дозволу Держгірпромнагляд може тільки в разі:

  • неподання роботодавцем необхідних документів та (або) їх оформлення з порушенням встановлених вимог;
  • подання недостовірних відомостей або висновку за результатами експертизи, який затверджено чи складено більш як за рік до дня подання заяви;
  • встановлення згідно з висновком за результатами експертизи невідповідності об’єкта експертизи вимогам законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

Відмова Держгірпромнаглядом суб’єкту господарювання у видачі дозволу з інших підстав (не встановлених законом) тягне накладення штрафу на його посадових осіб від 30 до 50 нмдг (від 510 до 850 грн.).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах