Фізособи декларують доходи за 2015 рік по-новому

21 грудня 2015 30
Фізичні особи — платники податків декларують свої доходи, отримані у 2015 році, за новою формою декларації про майновий стан і доходи

Фізичні особи — платники податків декларують свої доходи, отримані у 2015 році, за новою формою декларації про майновий стан і доходи.

Нова форма декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджені наказом Мінфіну від 02.10.2015 № 859 і вводяться в дію з 1 січня 2016 року.

Для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації її обсяг зменшено з двох аркушів до одного, а кількість додатків — із семи до чотирьох.

Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу, а саме при:

  • отриманні доходів від двох та більше податкових агентів заповнюється додаток Ф1;
  • операціях з інвестиційними активами — додаток Ф2;
  • отриманні іноземних доходів — додаток Ф3;
  • отриманні доходів самозайнятими особами — додаток Ф4.

У новій формі декларації відображається інформація щодо отриманих доходів, відомості щодо утриманого (сплаченого) податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військового збору та визначені податкові зобов’язання за операціями з нерухомим/рухомим майном, спадщини (дарування) та надання майна у лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).

Крім того, відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) зазначається у розділі VII нової декларації, а відомості про власне рухоме майно та/або рухоме майно, яка надається в оренду (суборенду), зазначаються у розділі VIІІ нової декларації.

У графі «Категорії об’єктів» нерухомого/рухомого майна у розділах VII та VIІІ нової декларації тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта.

Так, наприклад, для нерухомого майна земельні ділянки зазначаються у декларації з категорією «1», житлові будинки з категорією «2», квартири — «3»; садовий (дачний) будинок — «4», гараж — «5», водойми — «6», інше нерухоме майно — «7».

Сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права та податкову знижку, розраховується лише у розділі III нової декларації без заповнення додатка. При цьому не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат (вказується позначка «Х» на відповідних категоріях) та загальна сума фактично здійснених протягом звітного податкового року витрат (рядки 13 та 14 декларації).

Норма підпункту 166.3.4 Податкового кодексу України (ПК) щодо права на податкову знижку за витратами, понесеними для компенсації вартості платних послуг з лікування (категорія витрат за номером «4»), набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, в якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

На сьогодні такий закон не прийнято, а отже, платники податків не мають право на отримання знижки згідно з підпунктом 166.3.4 ПК. Відповідно, за 2015 рік категорія витрат за номером «4» розділу III нової декларації платниками податків не заповнюється.

І з 01.01.2016 платник податку має право на повернення ПДФО при від’ємній різниці за результатами перерахунку податку. Додаток Ф1 до нової форми декларації доповнено рядком, у якому відображається сума ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету за результатами такого перерахунку.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль