text
Головбух

Робота за трудовою угодою під час відпустки

  • 10 лютого 2014
  • 23

Трудова угода це один із видів цивільно-правових договорів предметом яких є або виконання робіт або надання послуг

Чи може працівник, який знаходиться у відпустці, працювати за трудовою угодою? З таким питанням члени Профспілки часто звертаються за юридичною консультацією.

Трудова угода це один із видів цивільно-правових договорів предметом яких є або виконання робіт або надання послуг.

Діючим законодавством не заборонено укладати договори цивільно-правового характеру, у тому числі трудові угоди, з працівниками навіть якщо вони працюють в установі, закладі чи підприємстві і знаходяться під час дії такого договору в щорічній відпустці.

Роз’яснення з цього питання надано Міністерством праці України в листі від 06.08.2004 № 18-429. В ньому, зокрема, зазначено, що трудові угоди належать до цивільно-правових договорів і законодавство про працю на них не поширюється. 

Відповідно до статті 837 Цивільного кодексу України за трудовою угодою (договором підряду) підрядник зобов'язується виконати на свій ризик виконати певну роботу за завданням замовника з його або своїх матеріалів, а замовник зобов'язується прийняти й оплатити виконану роботу. 

Оплата виконаних робіт (послуг) проводиться, як правило, після оформлення акта приймання-здачі робіт, послуг.

При укладанні трудової угоди громадянин не подає заяву про прийняття його на роботу, роботодавець не видає наказ про зарахування його на певну посаду і не вноситься запис до трудової книжки

Виходячи з цього підприємство-роботодавець може укласти зі своїм працівником, який перебуває у черговій відпустці, договір підряду на час відпустки для виконання останнім певних робіт.

Предметом трудової угоди можуть бути інформаційно-консультативні або інші послуги.

Виконання послуг підтверджується актом прийому-передачі виконаних послуг, на підставі якого здійснюється оплата, якщо інше не встановлено договором.

Із суми винагороди за цивільно-правовими договорами не утримуються і не нараховуються внески у фонди соціального страхування у зв’язку з тим, що об’єктом для нарахування страхових внесків є заробітна плата найманих працівників.

Згідно із статей 163, 167 Податкового кодексу України сума винагороди за цивільно-правовими договорами включається в загальний місячний оподатковуваний дохід фізичної особи — платника податку на доходи фізичних осіб із застосуванням ставки 15%.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!