text
Головбух

Нацкомфінпослуг роз’яснює дії страхувальників у зв’язку з масовим пошкодженням автомобілів

  • 10 лютого 2014
  • 16

Останнім часом у деяких містах України зафіксовано масові пошкодження автомобілів

Останнім часом у деяких містах України зафіксовано масові пошкодження автомобілів. Нацкомфінпослуг нагадує, що події, які мають місце останнім часом на вулицях країни, визнані мирною акцією протесту. Враховуючи це, страховими компаніями не можуть бути застосовані поняття «заколот», «масові заворушення» та подібні як підстава для відмови у виплаті страхового відшкодування за страховими подіями із автомобілями, що застраховані.

Для отримання страхового відшкодування страхувальники, у свою чергу, зобов’язані виконати всі умови укладеного договору добровільного автострахування зі страховою компанією. Зокрема: повідомити страхову або асистуючу компанію про подію, що трапилася, з місця її настання та виконувати інші інструкції страхової компанії або її представника. Договорами страхування зазвичай визначається термін такого повідомлення, який не може бути порушено.

Обов’язковою умовою для прийняття страховою компанією позитивного рішення щодо виплати страхового відшкодування є надання страхувальником довідки компетентних органів. Наприклад, залежно від події, яка мала місце із пошкодженим застрахованим транспортним засобом, необхідна довідка ДАІ, МНС чи МВС. Страхувальник не має права залишати місце події без повідомлення компетентних органів та отримання первинної довідки, проведення інших слідчих дій компетентними органами та складання відповідного документа.
Іноді обов’язковою вимогою договору добровільного автострахування є проходження страхувальником медичного освідчення на стан сп’яніння (не пізніше двох годин з моменту настання події).

Недотримання цих вимог може бути підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!